ნიუ ჰოსპიტალსის და ლიბერთის უპრეცედენტო სოციალური პროგრამის მეორე ეტაპი იწყება
„ლიბერთისა“ და „ნიუ ჰოსპიტალსს“ შორის 2018 წელს დაწყებული ურთიერთთანამშრომლობა გრძელდება და ლიბერთის სოციალური ბარათის მფლობელები, სამედიცინო სერვისებით,  სპეციალურად მათთვის შემუშავებული პირობებით მთელი ქვეყნის მასშტაბით ისარგებლებენ.
დღემდე ამ უპრეცედენტო, ერთობლივი პროგრამით, მხოლოდ თბილისის მასშტაბით, ლიბერთის სოციალური ბარათის 11 250-მა მფლობელმა ისარგებლა. ლიბერთის 90-მდე ფილიალში, კატარაქტისა და გლაუკომის უფასო სკრინინგის შემდგომ, დამატებითი უფასო კვლევა „ნიუ ჰოსპიტალსში“ 3157 პაციენტს ჩაუტარდა. წარმატებით განხორციელდა ოფთალმოლოგიური ოპერაციები და სხვადასხვა კვლევები კარდიოლოგიური, ტრავმატოლოგიური და ინსულტის პრევენციის მიმართულებით.
ახლა უკვე, რეგიონში მცხოვრები ლიბერთის სოციალური ბარათის მფლობელები, ,,ნიუ ჰოსპიტალსში" თვალის, გულის დაავადებების, შინაგანი ორგანოების და სახსრების, ასევე სხვა სახის გამოკვლევების ჩატარებას უფასოდ ან დიდი ფასდაკლებით შეძლებენ.
„სოციალური პასუხისმგებლობის პროგრამის ფარგლებში, თბილისში წარმატებით განხორციელებულმა პროექტებმა გადაგვაწყვეტინა გავაფართოვოთ და უფრო მასშტაბური გავხადოთ სპეციალურად შემუშავებული უპრეცენდენტო პროგრამა. დღეიდან, ქვეყნის მთელს ტერიტორიაზე, მათ შორის ყველაზე მიუვალ ადგილებში მცხოვრები პირები შეძლებენ სამედიცინო სერვისების მიღებას. ნიუ ჰოსპიტალსთან თანამშრომლობით ჩვენ საშუალება მოგვეცა, ვიზრუნოთ როგორც პენსიონერებზე, ასევე სოციალური ბარათების სხვა მფლობელებზე. ისინი მუდმივ ზრუნვას საჭიროებენ'' - განაცხადა „ლიბერთის” გენერალური დირექტორის მოადგილემ, ლევან თხელიძემ.
„ნიუ ჰოსპიტალსი მზად არის განახლებული, უფრო მასშტაბური სოციალური პასუხისმგებლობის პროექტის გასამართად. 127 წლიანი გამოცდილების მქონე ოფთალმოლოგიის ეროვნული ცენტრი მთელი საქართველოს მასშტაბით, ყველაზე მიუვალ ადგილებშიც ჩაატარებს ოფთალმოლოგიური დაავადებების სკრინინგს იმ პენსიონერებისთვის, ვისთვისაც ეს სამედიცინო სერვისები აქამდე ხელმიუწვდომელი იყო.“ - განაცხადა „ნიუ ჰოსპიტალსის“ დირექტორმა, გიორგი რამიშვილმა.

Начинается второй этап беспрецедентной социальной программы Нью Госпиталс и Либерти
Продолжается начавшееся в 2018 году сотрудничество между Либерти и Нью Госпиталс, в рамках которого владельцы социальной карты Либерти во всей стране смогут пользоваться медицинскими услугами на специально разработанных для них условиях.
До сегодняшнего дня только в масштабах г. Тбилиси этой беспрецедентной совместной программой уже воспользовались 11250 владельцев социальной карты Либерти. В 90 филиалах Либерти, после бесплатного скрининга катаракты и глаукомы, дополнительное бесплатное обследование в Нью Госпиталс прошли 3157 пациентов. Им были успешно проведены офтальмологические операции и разного рода исследования в области кардиологии, травматологии и превенции инсульта.
В настоящее время и жители регионов - владельцы социальной карты Либерти имеют возможность пройти обследования на наличие глазных, сердечных заболеваний, болезней внутренних органов и суставов, а также другие виды исследований в Нью Госпиталс бесплатно или с большой скидкой.
"Успешная реализация в Тбилиси ряда проектов в рамках программы социальной ответственности побудила нас принять решение расширить специально разработанную беспрецедентную программу и сделать ее более масштабной. С сегодняшнего дня медицинские услуги смогут получать лица, проживающие на всей территории страны, в том числе в самых труднодоступных местах. Сотрудничество с Нью Госпиталс дает нам возможность проявить заботу о пенсионерах и других владельцах социальных карт. Они нуждаются в нашей постоянной заботе", - заявил заместитель генерального директора Либерти Леван Тхелидзе.
“Нью Госпиталс готов к реализации обновленного, более масштабного проекта в области социальной ответственности. Национальный центр офтальмологии, имеющий  127-летний опыт в лечении глазных болезней, проведет скрининг офтальмологических заболеваний в масштабе всей Грузии, в том числе в самых  труднодоступных ее уголках, для тех пенсионеров, которым до сегодняшнего дня такие услуги были попросту недоступны",- заявил директор Нью Госпиталс Гиорги Рамишвили.