ბავშვთა ჯანმრთელობის ცენტრში ქირურგიულ პროცედურებს გერმანელი პროფესორი ჩაატარებს
ნიუ ჰოსპიტალსის ბავშვთა ჯანმრთელობის ცენტრს გერმანელი პროფესორი, მედიცინის დოქტორი, დიტრიხ ფონ შვეინიცი მიუნხენის საუნივერსიტეტო კლინიკიდან ეწვევა და ქირურგიულ პროცედურებს ჩაატარებს.
დოქტორი შვეინიცი მიუნხენის უნივერსიტეტის პროფესორია და 40 წლიანი პროფესიული გამოცდილება მიღებული აქვს გერმანიისა და შვეიცარიის წამყვან საუნივერსიტეტო კლინიკებში. იგი ამჟამად მიუნხენის საუნივერსიტეტო კლინიკის საბავშო ჰოსპიტალის პედიატრიული ქირურგიის დეპარტამენტს ხელმძღვანელობს.
ნიუ ჰოსპიტალსსა და მიუნხენის საუნივერსიტეტო კლინიკას შორის 2019 წლის მარტში, ხუთ წლიანი თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა, რომლის ფარგლებშიც პროფესორი შვეინიცი ნიუ ჰოსპიტალსს ეწვევა, ხოლო ნიუ ჰოსპიტალსის ბავშვთა ქირურგები კვალიფიკაციის ასამაღლებლად მიუნხენის საუნივერსიტეტო კლინიკის საბავშვო ჰოსპიტალში გაემგზავრებიან.
ორმხრივი თანამშრომლობის ფარგლებში ნიუ ჰოსპიტალსს მიუნხენის საუნივერსიტეტო კლინიკის სხვა ექიმებიც ეწვევიან, რომელთა მონაწილეობით გაიმართება კონფერენციები, ლექცია-სემინარები და ვორქშოფები, რაც ხელს შეუწყობს გერმანულ მედიცინაში არსებული სიახლეებისა და მიღწევების ქართველი კოლეგებისთვის გაზიარებას.
დამატებითი ინფორმაციისთვის ან კონსულტაციაზე ჩასაწერად დაუკავშირდით ნიუ ჰოსპიტალსის ცხელ ხაზს ნომერზე 2 190 190

Немецкий профессор проведет хирургические процедуры в Детском центре здоровья
Немецкий профессор, доктор медицины, Дитрих фон Швейниц посетит Детский центр здоровья клиники Нью Госпиталс из Мюнхенской университетской клиники и проведет хирургические процедуры.
Доктор Швейниц является профессором Мюнхенского университета и имеет 40-летний профессиональный опыт работы в ведущих университетских клиниках Германии и Швейцарии. В настоящее время он руководит Департаментом педиатрической хирургии Детского госпиталя Мюнхенской университетской клиники.
В марте 2019 года между Нью Госпиталс и Мюнхенской университетской клиникой был оформлен Меморандум о пятилетнем сотрудничестве, в рамках которого профессор Швейниц посетит Нью Госпиталс, а детские хирурги Нью Госпиталс будут командированы в детский госпиталь Мюнхенской университетской клиники для повышения квалификации.
В рамках двухстороннего сотрудничества Нью Госпиталс посетят и другие врачи Мюнхенской университетской клиники, с участием которых будут проведены конференции, лекции-семинары и воркшопы, что будет содействовать обмену новшествами и достижениями в немецкой медицине с грузинскими коллегами.
Для получения дополнительной информации или для записи на консультацию позвоните по номеру горячей линии Нью Госпиталс: 2 190 190.