ილია პეკარსკი „ნიუ ჰოსპიტალსში“ - ხერხემლის საუკეთესო ქირურგი საქართველოში!
მსოფლიოს საუკეთესო ხერხემლის ქირურგი საქართველოში, კლინიკა „ნიუ ჰოსპიტალსში“ ოპერაციებს ჩაატარებს. მედიცინის მეცნიერებათა დოქტორი - ილია პეკარსკი, ისრაელის წამყვანი სპეციალისტია ხერხემლის ქირურგიის დარგში. მას განათლება ისრაელსა და რუსეთში, ხოლო პრაქტიკული გამოცდილება მსოფლიოს წამყვან კლინიკებში აქვს მიღებული; კერძოდ, ოპერაციები ჩატარებული აქვს ისეთ ქვეყნებში, როგორიც არის საფრანგეთი, ავსტრია, ეპანეთი, იტალია, ჰოლანდია, აშშ, შვეიცარია და სხვ. იგი მუდმივად ატარებს სწავლებებს და გამოცდილებას უზიარებს დარგის სპეციალისტებს ევროპაში, ამერიკასა და იაპონიაში.
ამჟამად, ილია პეკარსკი თელ-ავივის საუკეთესო კლინიკებში მოღვაწეობს და ახლა უკვე სპეციალური მოწვევით, „ნიუ ჰოსპიტალსშიც“ მიიღებს პაციენტებს. მისი სპეციალიზაცია მოიცავს ხერხემლის ქირურგიის შემდეგ მიმართულებებს:
• მალებს შორის თიაქრის ქირურგიული და არაქირურგიული მკურნალობა
• ოსტეოქონდროზის ქირურგიული მკურნალობა
• ხერხემლის გამრუდების კორექცია
• კისრის მალების ქირურგია
• ინტერვერტებერალური დისკის ჩანაცვლება
• ხერხემლის ნაკლებინვაზიური ოპერაციები
• ხერხემლის ენდოსკოპიური ოპერაციები
• ხერხემლის სიმსივნეების ქირურგიული მკურნალობა
• ხერხემლის განმეორებითი ოპერაციები
• ხერხემლის მოტეხილობების მკურნალობა
• ხერხემლის ტკივილის არაქირურგიული მეთოდით მკურნალობა
ხერხემლის მალებს შორის თიაქარი - ზურგის ტკივილის ხშირი მიზეზი!
კისრისა და ხერხემლის არეში ტკივილის მიზეზი, ხშირად მალებს შორის თიაქრის არსებობაა. ხერხემლის თიაქრის მდებარეობა განსხვავებულია - უმეტეს შემთხვევაში თიაქარი დაკავშირებულია წელის არესთან, იშვიათად კი კისრის ან მკერდის არეში მდებარეობს. მალებს შორის თიაქარმა შესაძლოა შეაწუხოს ისინი, ვინც ხშირად არიან სიმძიმეების აწევით ან ინტენსიური სპორტით დაკავებული, აწუხებთ მეტაბოლური დარღვევები, მიღებული აქვთ ტრავმა ან გააჩნიათ გენეტიკური განწყობა.
ცნობილი ფაქტია, რომ ისრაელი მსოფლიოს წამყვანი ქვეყანაა მალებს შორის თიაქრის მკურნალობის მიმართულებით. მედიცინის დოქტორი, ილია პეკარსკი კი სწორედ ისრაელის საუკეთესო ხერხემლის ქირურგია, რომლის მიერ გაწეული სამკურნალო თუ ქირურგიული პროცედურები ხშირ შემთხვევაში ერთადერთ და საუკეთესო შესაძლებლობას წარმოადგენს პაციენტისთვის - დაიბრუნოს ჯანმრთელობა.
ილია პეკარსკის თქმით, ნებისმიერ სამედიცინო მიმართულებაში, საჭიროა პაციენტი სწორად მოხვდეს ექიმთან, რათა ექიმმა მას დაუნიშნოს ინდივიდუალური მკურნალობა და აღმოუჩინოს საჭირო დახმარება. მთავარია ზუსტად განისაზღვროს პრობლემა და მოიძებნოს ოპტიმალური გადაწყვეტილება. თუმცა, ხერხემლის ქირურგიაში, უმნიშვნელოვანესია პაციენტმა დროულად მიმართოს ექიმს, რადგან ხერხემლის დაავადებებისა და ტრავმების დროს დაუშვებელია დაგვიანებული მკურნალობა. დაზიანება შესაძლოა ყოველდღიურად გაუარესდეს და შესაბამისად, გვიან დაწყებული მკურნალობა ან ჩატარებული ოპერაცია შესაძლოა რთული აღმოჩნდეს როგორც პაციენტისთვის, ასევე ექიმისთვის.

Илья Пекарский в “Нью Госпитальсе” - Лучший спинальным хирург уже в Грузии!
Лучший спинальный хирург мира будет проводить операции в Грузии, в клинике “Нью Госпитальс”. Доктор медицинских наук - Илья Пекарский ведущий специалист Израиля по хирургии позвоночника. Помимо высшего образования, полученного во Втором Московском медицинском институте и университете Тель-Авива, за плечами доктора огромное количество дополнительных курсов во Франции, Австрии, Испании, Италии Голландии, США, Швейцарии и в других странах. Доктор Пекарский является международным инструктором по операциям на позвоночнике. Провел показательные операции во всех ведущих странах Европы, Америки и Японии.
В настоящее время доктор Илья Пекарский проводит операции в ведущих крупнейших частных больницах Тель-Авива. И теперь со специальным приглашением, будет принимать пациентов в Тбилиси, в больнице “Нью Госпитальс”. Доктор Пекарский специализируется на проведении операций в следующих областях хирургии позвоночника:
• хирургическое и нехирургическое лечение межпозвонковых грыж
• хирургическое лечение остеохондроза
• коррекция искривлений позвоночника
• хирургия шейных отделов позвоночника
• замена межпозвонкового диска
• малоинвазивные операции на позвоночнике
• эндоскопические операции на позвоночнике
• хирургическое лечение опухолей позвоночника
• повторные операции на позвоночнике
• лечение переломов позвоночника
• нехирургические методы лечения болей в позвоночнике
Межпозвоночная грыжа - самая частая причина боли в спине!
Частой причиной возникновения болей в шее и спине является грыжа межпозвоночного диска. Локализация такой грыжи может быть различной: большинство случаев межпозвоночной грыжи связаны с поясничным отделом, реже встречаются грыжи дисков шейного и грудного отдела позвоночника. Эти проблемы подстерегают тех, кто поднимает тяжести, страдает нарушениями обмена, слишком усердно занимается спортом, получил травму или имеет генетическую расположенность.
Лечение межпозвоночных грыж в Израиле находится на самом высоком уровне в мире, отличается от стран Европы и постсоветского пространства более широким спектром возможностей, и в большинстве случаев становится единственным шансом вернуть здоровье. Именно доктор Пекарский, является лучшим спинальным хирургом Израиля.
По словам доктора Пекарского, в любой медицинской специальности важно попасть к правильному доктору, чтобы назначили индивидуальное лечение. Главное точно определить проблему и найти оптимальное решение. В спинальной хирургии очень важно приехать на операцию вовремя. Обязательно следует иметь в виду, что болезни и травмы позвоночника не терпят отлагательств в лечении. С каждым днем ситуация пациента может только ухудшаться, и запоздалое лечение или операция может стать в разы тяжелее, как для пациента так и для лечащего врача.
Вы можете записаться на прием к врачу по номеру +995 32 2190190 и по электронной почте office@newhospitals.ge